Primera: Real drži korak s Atletikom

Odigrane poslednje tri utakmice 36. kola.

Madriđani su na zatvaranju kola ubedljivo slavili u Granadi. Gosti su od starta diktirali ritam, Benzema je u 14. minutu propustio prvu veliku priliku na utakmici, ali je tri minuta kasnije Modrić bio precizniji i doneo vođstvo Kraljevskom klubu.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Silva je još jednom bio na visini zadatka, nakon Benzeme skinuo je zicer i Vinisijusu, ali se već u sledećem napadu Rodrigo postarao da gosti na odmor ponesu dva gola prednosti.

Malo neizvesnosti u meč uneo je Molina golom u 71. minutu, ali stigao je ekspresno odgovor Zidanove ekipa koja sa dva brza gola otklanja sve dileme oko pobednika ovog susreta.

Španija, 36. kolo

Četvrtak

Valjadolid – Viljareal 0:2 (Moreno 68, Kapue 90+1)

Eibar – Betis 1:1 (Enrih 83 – Guardado 4)

Granada – Real Madrid 1:4 (Molina 71 – Modrić 17, Rodrigo 45+1, Odriozola 75, Benzema 76)