Ludnica na Sent Džejms Parku!

Građani posle preokreta savladali Svrake rezultatom 3:4 (2:2).

Predstavnici Pepa Gvardiole ušli su odlučno u meč i već u osmom minutu imali prvu šansu. Gabriel Žesus je sa ivice šesnaesterca uputio volej udarac, međutim lopta je završila pored leve stative. 10 minuta kasnije, Emil Kraft je sjajnim udarcem glavom postigao vodeći pogodak za Njukasl. U 36. minutu Šelvi pogađa stativu, velika šansa za Njukasl da udvostruči prednost. Tri minuta kasnije, Građani stižu do izjednačujućeg pogotka. Kanselo je smestio loptu u mrežu.

U 42. minutu Siti stiže do potpunog preokreta. Feran Tores postiže pogodak za 1:2. Odmah nakon pogotka sudija potvrđuje gol nakon konsultacija sa VAR sobom. U sudijskoj nadoknadi, nakon ponovne konsultacije sa VAR-om, sudija je dosudio penal za domaću ekpipu. Sa bele tačke siguran je biuo Skot Karson, rezultat na poluvremenu je 2:2.

U drugom poluvremenu igra je bila izjednačena sve do 61. minuta kada je sudija dosudio penal za Svrake. Njukasl stiže do prednosti nakon pogotka Vilkoka koji je bio neprecizan sa bele tačke ali je postigao dol nakon odbitka. Dva minuta kasnije, plavi stižu do novog izjednačenja, Feran Tores je ponovo strelac i rezultat je 3:3. Dva minuta kasnije, Siti je imao šansu da povede, međutim Kanselo je uputio udarac pored desne stative. Par sekundi kasnije, Tores konačno postiže pogodak i Građani su u vođstvu, rezultat je 3:4. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, konačan rezultat 3:4 postavljen je u 66. minutu.