Pet pogodaka, tri penala, dva crvena kartona – buran derbi kola

Juventus pobedom nad šampionom osvojio bitna tri boda u borbi za Ligu šampiona.

Na prvo uzbuđenje čekalo se do 23. minuta kada je nakon kornera i intervencije VAR sobe dosuđen penal za domaćina. Handanović brani udarac Ronalda ali Portugalac iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu.

U 35. minutu ponovo je VAR soba sugerisala da se dodatno analizira start Danila nad Lautarom. Rezultat je novi penal, ovoga puta za goste, koji Lukaku pretvara u gol.

Nadoknada prvog poluvremena donela je novo vođstvo za Bjankonere, jednu odbijenu loptu Kvadrado je lansirao sa ivice šesnaesterca iza leđa Handanovića.

Od 55. minuta Stara dama je ostala sa igračem manje na terenu, nakon što je drugi žuti karton zaradio Betankur.

Šćešni je sačuvao mrežu u 82. minutu nakon pokušaja Vecina ali je bio nemoćan minut kasnije kada ga je savladao sopstveni kapiten. Nakon jednog centaršuta sa leve strane i duela Kjelinija i Lukakua, iskusni štoper je u padu loptu ubacio u gol svog tima. Prvobitno je dosuđen faul Interovog napadača da bi odluka bila promenjena na još jednu intervenciju VAR sobe.

Još jednom je pokazano na belu tačku nešto malo pred istek regularnih 90, i u 88. minutu Kvadrado donosi pobedu Juventusu.

U nadoknadi vremena isključen je Brozović, nije bilo više prilika pa je ovom pobedom Pirlova ekipa uspela bar na jedno veče da uđe među četiri najbolje plasirane ekipe u iščekivanju gostovanja Napolija u Firenci.

Još jedna sjajna utakmica odigrana je u Đenovi gde je Atalanta uspela da nakon furioznog prvog poluvremena stekne a zatim i održi prednost te osvoji nova tri boda koja Gasperinijevu ekipu ostavljaju na drugom mestu i kolo pre kraja sezone obezbeđuju novi nastup u Ligi šampiona.

U duelu timova iz donjeg dela tabele Specia je ubedljivo savladala Torino.

Đenova – Atalanta 3:4 (Šomurodov 48, 84, Pandev 67pen – Zapata 9, Malinovski 26, Gosens 44, Pašalić 51)

Specia – Torino 4:1 (Saponara 19, Nzola 41pen, 74, Erlik 84 – Beloti 54pen)

Juventus – Inter 3:2 (Ronaldo 24, Kvadrado 45+3, 88pen – Lukaku 25pen, Kjelini 83ag)