Prežaljeni Šalke iznenadio Frankfurt, Štutgart ostao u borbi za Evropu!

U 33. kolu Bundeslige videli smo mnogo golova na današnjim odigranim mečevima. Najzanimljivija utakmica odigrala se na Veltens Areni gde je domaći Šalke iznenadio favorizovani Frankfurt i savladao ga sa 4:3! Domaćin je poveo u 15. minutu nakon promašenog penala mrežu je pogodio Huntelar. Nije se dugo čekalo na prvi gol gostiju jer je u 29. minutu mrežu domaćina zatresao Andre Silva. Na odmor se otišlo nerešenih rezultatom. Na početku drugog dela igre gost je stigao do preokreta nakon gola Ndika u 51. minutu. Domaćin je ekspresno reagovao i gol je postigao samo minut kasnije a strelac je bio Blendi Idrizi. Flik je u 60. minitu doveo domaćina ponovo u vođstvo da bi četiri minuta kasnije prednost domaćina na 4:2 povisio Hope. Andre Silva je svojim drugim golom na meču u 72. minutu smanjio prednost domaćina i ujedno postavio konačan rezultat.

Štutgart je ostao u trci za plasman u Evropu jer je uspeo da preokrene vođstvo sa poluvremena Borusije Menhegladbah i slavi u gostima sa 2:1.

Zanimljiv meč odigran je u Frajburgu gde je domaćin odoleo šampionu i odigrao 2:2. Tim bodom Frajburg je ostao u borbi za plasman u Evropu naredne sezone.