Split uzvratio brejk!

U drugoj utakmici baraža za ABA ligu, ekipa Splita savladala je Sparse u Sarajevu rezultatom 64:84 (18:17, 17:22, 16:19, 13:26).

Gledali smo tvrdu i izjednačenu utakmicu sve do polovine druge četvrtine kada gosti prave seriju 9:0 i stiču prvu osetniju prednost. Sparsi su se trgli u nastavku, vratili u igru ali nakon trojke Ukića Split na poluvreme nosi četiri poena prednosti – 35:39.

Ukić i Babić u ranoj fazi trećeg perioda igre donose gostima dvocifrenu prednost. Buza je držao Sparse u igri ali bez pomoći saigrača to nije bilo dovoljno da se domaći u potpunosti vrate u meč.

Razgoropadili su se gosti u nastavku, Sparsi su bili bez koša više od šest minuta igre, za to vreme Splićani predvođeni Marićem i Đokovićem prave seriju 16:0 i stiču prednost koju lako održavaju do kraja utakmice.

Najbolji pojedinac u gostujućem timu bio je Marić sa dabl-dabl učinkom, 16 poena uz 10 skokova, pratili su ga Ukić i Perković sa po 14 ubačenih poena. Kod Sparsa su po 16 poena postigli Kamenjaš i Buza.

Majstorica je na programu narednog četvrtka.