Trijumf Denvera, Jokić ostvario “tripl-dabl”

Nagetsi su zabeležili i treću vezanu pobedu kao gosti. Sinoć su bili bolji od Detroita rezultatom 91:104.

Rezultatski je bilo neizvesno sve do treće četvrtine gde izabranici Majka Melouna odlaze na +17, a tu prednost nisu ispustili do kraja utakmice. Najbolji centar lige ponovo je dominirao. Jokić je za 26 minuta na parketu ostvario tripl dabl učinak sa 20 poena(7/11 za 2, 6/7 sa linije penala), 15 skokova i 11 asistencija. Posle meča i njegov trener Majkl Meloun je nahvalio srpskog centra konstatujući ono što svi već dugo predviđaju.

Nikola je neverovatan ove godine. Mislim da nema nikakve dileme da je MVP za ovu sezonu.”, istakao je Meloun.

Kod Nagetsa, Markus Hauard je postigao 20 poena, dok je kod domačih najefikasniji bio Dialo sa 18 ubačenih poena.