Pobeda Napolija u Firenci, Liga šampiona na dohvat ruke

Insinje i Zjelinski trasirali put ka pobedi.

Nije bilo previše uzbuđenja u prvom poluvremenu, sem poništenog gola Vlahoviću jedina situacija vredna pomena je slobodan udarac iz 34. minuta kada je Insinje pogodio prečku.

Gosti su agresivnije ušli u drugo poluvreme, dobru priliku imao je Politano ali je Teraciano na golu Ljubičastih bio uspešniji. U 56. minutu Insinje je izveo penal dosuđen gostima nakon starta Milenkovića, Teraciano brani ali kapiten Napolija iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu.

Ponovo je u prvom planu bio kapiten Napolitanaca u 64. minutu ali njegov udarac završio je na levoj stativi. Tri minuta kasnije Insinje se našao u ulozi asistenta Zjelinskom koji postavlja konačnih 0:2.

Gatuzov tim sada drži sve u svojim rukama, i pobeda nad Veronom u poslednjem kolu na domaćem terenu vodi Napolitance u najelitnije evropsko klupsko takmičenje bez obzira na rezultate konkurenata.