Bundesliga: Milioneri iz Dortmunda i Volfsburg obezbedili Ligu šampiona!

Poslednje dve utakmice 33. kola Bundeslige donele su nam dosta golova i uzbuđenja.

Ekipa Borusije iz Dortmunda savladala je ekipu Majnca na gostovanju 1:3 (0:2). Ovom pobedom, gosti su osigurli plasman u Ligu šampiona, iako su sedam kola pre kraja prvenstva bili u zaostatku za Frankfurtom čak sedam bodova!

Gosti su do vođstva stigli u 23. minutu, strelac je bio Rafael Gereiro na asistenciju Sanča. 20 minuta kasnije, Marko Rojs duplira prednost Borusije pred odlazak na odmor.

U drugom poluvremenu, ekipa Majnca imala je dve odlične šanse u 53. i 64. minutu da se vrati u meč, ali mreža Milionera ostala je netaknuta. Pitanje pobednika rešeno je u 80. minutu. Treći pogodak za goste postigao je Džulijan Brant u situaciji 1 na 1 sa golmanom. U 91. minutu, nakon konsultacija sa VAR sobom, sudija je dosudio penal za domaće. Utešni pogodak i konačnih 1:3 postavio je Robin Kveson.

Na Red Bul areni sastali su se Lajpcig i Volfsburg. Domaćin nije imao rezultatski pritisak, dok je gostima bila neophodna dobra partija zbog borbe za Ligu Šampiona. Podela bodova i konačnih 2:2 (0:2) nije poremetila goste koji su iskoristili kiks Frankfurta i obezbedili učešće u eliti naredne sezone.

Volfsburg je poveo već u 12. minutu pogotkom Filipa. Do samog kraja prvog dela videli smo šanse na obe strane, a prednost gostiju udvostručio je ponovo Filip u 46. minutu.

Drugo poluvreme prošlo je u znaku domaćina. U 51. minutu, Džastin Klajvert postiže gol za Lajpcig. Nakon toga viđene su još dve šanse za domaćina preko Angelina i Klajverta. U 76. minutu, Amadu Haidara je bio oboren u kaznenom prostoru. U prvom trenutku se činilo da je sve čisto, ali nakon intervencije VAR-a, domaći su dobili penal. Konačnih 2:2 postavio je Marsel Sabicer vrlo preciznim udarcem.