Maestralni Dobrić doveo Zvezdu na korak do trona!

Crveno-beli savladali su Budućnost u drugoj utakmici finalne serije ABA lige rezultatom 85:79 (30:17, 25:24, 8:29, 22:9).

Zvezda je predvođena Nokom od prvog minuta utakmicu uvela u svoj ritam. Nakon nepuna tri minuta igre rezultat na semaforu bio je 10:1, Raspucao se Dobrić u nastavku, pa su domaći ubrzo stigli i do dvocifrene prednosti, koja je na kraju prvog perioda iznosila +13. Dobrić i Lojd vezuju sedam poena na startu druge četvrtine i Zvezda ide na +20. Zaigrali su gosti nešto agilnije u nastavku, što je bilo dovoljno tek da se koliko-toliko ublaži zaostatak pred odlazak na veliki odmor – 55:41.

Uloge su zamenjene u trećoj četvrtin! Raspucali su se Danilo Nikolić i Kobs, Zvezda nije imala odgovor i nakon pet i po minuta Radonjić je morao da reaguje minutom odmora pri rezultatu 59:59. Vrlo brzo Budućnost vezuje sedam poena da bi Davidovac pogodio za dva i postavio konačan rezultat treće četvrtine – 63:70.

Gosti su bolje otvorili četvrtu četvrtinu i nakon zakucavanja Rida Budućnost stiče devet poena prednosti – 65:74. Usledio je veliki pad u igri Podgoričana, skoro četiri minuta bila je bez koša Milojevićeva ekipa što Zvezda koristi i na krilima fenomenalnog Dobrića pravi seriju 13:0. Ivanović pogađa trojku i donosi novo vođstvo gostujućem timu, da bi već u sledećem napadu Dobrić vratio trojku. Lojd i Simonović sa linije za slobodna bacanja kažnjavaju loše odluke gostujućih igrača u napadu i postavljaju konačnih 85:79.

Fenomenalnu partiju pružio je Dobrić koji je predvodio crveno-bele do pobede postigavši 27 poena, Lojd je ubacio 16, poen manje Noko. Najbolji pojedinac u redovima gostiju bio je Danilo Nikolić koji je ubacio 26 poena, Kobs je dodao 14.

Prvu meč loptu za trijumf u seriji Zvezda će imati u subotu od 20.30. u Morači.