Liverpul preskočio Lester, Vest Hem na pragu Lige Evrope

Kompletirano pretposlednje kolo engleskog fudbalskog prvenstva.

Ekipa Barnlija nije imala nameru da Klopovoj četi dozvoli da tek tako stigne do tri boda. Odlično prvo poluvreme obe ekipe pripalo je ipak gostima. Istakao se Alison na golu, u samoj završnici prvog dela igre Firmino je bio hladnokrvan pred Norisovim golom i na asistenciju Robertsona donosi vođstvo Redsima u 43. minutu. Na 0:2 povisio je Filips u 52. minutu preciznim udarcem glavom nakon centaršuta Manea, dok je konačan rezultat postavio Okslejd-Čemberlen nakon solo prodora u 88. minutu. Ovom pobedom Liverpul je skočio na četvrto mesto na tabeli, pa će Redsi u nedelju na svom stadionu imati priliku da potvrde plasman u Ligu šampiona u duelu sa Kristal Palasom.

Bitnu pobedu ostvario je i Vest Hem nakon preokreta na gostovanju Vest Bromvič Albionu. Stativa je bila saveznik domaćih u 3. minutu nakon udarca Rajsa sa bele tačke, da bi Olerdajsov tim stigao do vođstva u 27. minutu nakon što je Pereira ubacio loptu u Rendolfovu mrežu direktno iz kornera! Ovaj pogodak u potpunosti je otvorio meč, po jedna dobra prilika i intervencija čuvara mreže viđena je na obe strane. U nadoknadi prvog poluvremena Suček je krunisao jednu tečnu akciju Čekićara i doneo izjednačenje gostima pred odlazak na odmor. Gde su stali u prvom, večerašnji rivali su nastavili u drugom poluvremenu, gledali smo dinamičan meč s puno šansi na obe strane a na gol se čekalo do 82. minutu kada je Ogbona nakon kornera matirao Džonstona. Pobedu Vest Hema potvrdio je Antonio šest minuta kasnije na asistenciju Lingarda. Mojesovoj ekipi dovoljan je bod u nedeljnom duelu protiv Sautemptona na svom terenu da zadrži šesto mesto koje vodi u Ligu Evrope.