Split razneo Sparse za opstanak u ABA ligi

Domaći nisu dozvolili još jedno iznenađenja na svom terenu, Split je slavio rezultatom 90:60 (19:16, 28:10, 21:18, 22:16).

Meč je rešen fenomenalnom drugom četvrtinom Splićana. Nakon izjednačenog prvog perioda igre, u drugom je postojao samo jedan tim. Predvođeni Marčinkovićem i Kedžom domaći prave seriju 16:0. Čitavih šest minuta Sparsi su bili bez koša u drugom kvartalu, sve do polaganja Gegića pa i ne čudi rezultat na poluvremenu – 47:26.

Nikakvih šansi za preokret nije bilo, Split je bez problema održavao sigurnu distancu, na kraju i uvećao pa će puleni Mileta Karakaša i naredne sezone nastupati u elitnom rangu regionalnog košarkaškog takmičenja nakon pobede u majstorici baraža za opstanak.

Kedžo je bio najefikasniji u redovima Splita sa 13 poena, 12 je dodao Ukić, 11 Perković dok su u redovima Sparsa po 11 poena ubacili Kamenjaš i Buza.