Srbija dobija novog šampiona u vaterpolu

Radnički i Novi Beograd boriće se za svoju prvu titulu srpskog vaterpolo šampiona.

Kragujevčani su u majstorici savladali branioca titule, Šabac, rezultatom 13:7 (3:2, 3:2, 4:3, 3:0) i plasirali se u finale domaćeg šampionata u kojem ih očekuje Novi Beograd, ekipa koja je pitanje plasmana rešila u dve utakmice sa Crvenom zvezdom.

Na brejk Šapčana Radnički je uzvratio istom merom, pa se o drugom finalisti odlučivalo u majstorici. U tri četvrtine domaćin je uspevao da postigne po gol više od branioca titule i u poslednji period igre unese tri gola prednosti. Furioznom četvrtom četvrtinom Stevanovićeva ekipa potvrdila je plasman u finale i izlazak na megdan Novom Beogradu.

Finale se igra na dve dobijene utakmice a prednost domaćeg terena će imati Radnički.