Bundesliga: Levandovski za istoriju; Keln u baražu!

U poslednjem kolu Bundeslige, viđeno je dosta interesantnih mečeva i puno golova.

Prvi meč su odigrali Bajern i Augsburg. Domaći su slavili sa 5:2 (4:0). Bajern je došao u prednost autogolom Guvelejua u devetom minutu susreta. U 23. minutu, Gnabri je udvostručio prednost Bavaraca. Dva minuta kasnije, gosti su imali priliku da sa penala smanje prednost, ali je Kaliguri promašio. U 33. minutu, Kimih postiže treći gol za domaće, a deset minuta kasnije Koman postavlja konačan rezultat prvog poluvremena, 4:0.

U nastavku igre, gosti postižu dva brza gola u 67. i 72. minutu preko Hana i Najderlehnera. Ono što su svi čekali se desilo u 90. minutu. Robert Levandovski je postavio krajnjih 5:2 svojim 41. golom u prvenstvu, čime je oborio rekord Gerda Milera iz 1972. godine i ušao u legendu.

Keln je kod kuće pobedio odavno otpisani Šalke sa 1:0 (0:0) golom Borna u 86. minutu. Jarčevi su iskoristili poraz Verdera i obezbedili baraž, dok će Verder sledeće sezone igrati u Cvajti.

Union iz Berlina je posle preokreta pobedila Lajpcig sa 2:1 (0:0) i tako obezbedila plasman u Ligu Konferencija. Strelci za domaće su bili Fridrih i Kruse u 67. i 92. minutu, dok je a goste strelac bio Klajvert u 55. minutu.

Ostali mečevi 34. kola:

Borusija Dortmund-Bajer Leverkuzen 3:1 (1:0) (Haland 2x, Rojs – Bender)

Ajntraht Frankfurt-Frajburg 3:1 (0:0) (Silva, Ture, Ahe – Vu-Jong)

Hofenhajm-Herta Berlin 2:1 (0:1) (Adamjan, Kramarić – Darida)

Štutgart-Arminija 0:2 (0:0) (Klos, Doan)

Verder Bremen-Borusija Menhengladbah 2:4 (0:1) (Rašica, Fulkrug – Štindl, Turam,Bensebaini, Nojhaus)

Volfsburg-Majnc 2:3 (0:1) (Filip, Žoao Viktor – Botije, Kvaison, Bel)