Labudovi preživeli, idu na megdan Brentfordu

Treći putnik u Premijer ligu, ekipa koja će se pridružiti Noriču i Votfordu, biće poznat nakon duela Brentforda i Svonsija. Labudovi su nakon minimalne pobede u prvom susretu na svom terenu remizirali sa Barnslijem – 1:1.

Nije bilo previše uzbuđenja sve do same završnice prvog dela igre. Tada na scenu stupa Grajms koji jedan odbitak sa ivice šesnaesterca šalje u rašlje Kolinsovog gola. Mogao je Barnsli ekspresno da uzvrati ali udarac Britejna glavom dva minuta kasnije odlazi tik pored stative.

Gosti su silovito napadali u nastavku, inicijativa je krunisana u 71. minutu kada je Vudro poslao loptu iza leđa Vudmanu. Drhtali su navijači Svonsija u završnici, imao je sjajnu priliku Moris da u 83. minutu donese svom timu prolaz u finale baraža, na nesreću gostiju njegov udarac glavom nakon kornera završio je iznad prečke.

29. maja Brentford i Svonsi u direktnom okršaju na Vembliju odlučiće ko će naredne sezone biti deo elitnog ranga.