Arkus liga: Železničar pogurao Partizan ka SEHA ligi

Poslednje kolo plej-ofa odlučiće ko će se pridružiti Vojvodini u regionalnom takmičenju.

Vrlo brzo po početku utakmice u Šapcu ekipa Železničara preuzela je kontrolu. Na krilima Milovanovića Nišlije u 18. minutu stižu do šest golova prednosti (6:12). Metaloplastika je zaigrala nešto agilnije ali nedovoljno da u prvom poluvremenu uradi išta više do da ublaži zaostatak. Bez većih problema gosti su održavali prednost u nastavku da bi Dabić i Brajović u finišu ublažili poraz. Najzaslužniji za pobedu Železničara bio je Milosavljević, strelac devet pogodaka, gol manje postigao je Milovanović a istakao se i čuvar mreže Nišlija, Kocić, sa 10 odbrana. 10 pogodaka za domaći tim postigao je Brajović, Vorkapić je dodao sedam.

Najveći pobednik i istovremeno najveći tragičar pretposlednjeg kola je Partizan. Crno-beli su na svom terenu muku mučili sa poslednjeplasiranim Radničkim. Oba tima imala su svoje momente i periode dobre igre. U samoj završnici Dimitrijević donosi izjednačenje domaćoj ekipi, na drugoj strani Trnavac brani šut Prodanovića i omogućava svom timu napad za pobedu, međutim kapiten Mićić u poslednjoj sekundi neometan sa crte loptu šalje pored gola. Bez konkurencije najbolji pojedinac u redovima domaćih bio je Trnavac koji je prikazao još jednu maestralnu partiju upisavši 17 odbrana, dok su se u polju istakli Maksić sa osam i Ivanović sa šest golova. U ekipi Radničkog sjajan je bio Vuković koji je postigao 10 pogodaka.

Partizan zahvaljujući boljem skoru u međusobnim duelima sada drži drugo mesto i pobedom u Leskovcu osigurao bi plasman u SEHA ligu bez obzira na ishod duela u Novom Sadu gde Metaloplastika ide na noge šampionu.

Metaloplastika – Železničar 32:34 (13:17)

Partizan – Radnički 27:27 (13:14)

Rudar – Vojvodina 27:34 (15:17)

Dinamo – Dubočica 43:32 (22:13)