Lojd i Davidovac promašili šuteve za pobedu, Budućnost izborila majstoricu!

O šampionu regiona odlučiće peta utakmica! Izuzetno uzbudljiv četvrti meč pripao je ekipi Budućnosti koja je savladala Crvenu zvezdu rezultatom 81:80 (19:23, 20:19, 19:21, 23:17).

Zvezde je mnogo energičnije otvorila meč i do polovine igre u prvom periodu stigla i do prve dvocifrene prednosti – 8:19. Domaći su zaigrali nešto agilnije u nastavku i u samom finišu prve četvrtine uspeli da smanje zaostatak na samo četiri poena minusa. Kraj prve i početak druge četvrtine obeležio je Luka Mitrović, na krilima njegove dobre igre Budućnost se vratila u meč ali je na veliki odmor Zvezda ponela prednost – 39:42.

Radonjićeva ekipa ponovo preuzima kontrolu nad utakmicom pa nakon nešto manje od šest minuta igre u nastavku sa dva vezana pogotka Noka i Lojda crveno-beli dolaze do maksimalnih +12 – 47:59. Budućnost vezuje osam poena i uspeva da upristoji razliku do kraja treće četvrtine. U ranoj fazi četvrte četvrtine Zvezda još jednom stiže do dvocifrene prednosti da bi ubrzo Podgoričani preuzeli inicijativu i posledično i vođstvo. Ušlo se u neizvesnu završnicu, na 11 sekundi do kraja pri rezultatu 80:80 Kobs pogađa jedno slobodno bacanje. Nakon tajm-auta Radonjića imali su gosti dva šuta za pobedu, najpre Lojd pa posle ofanzivnog skoka i Davidovac ali je fortuna večeras bila na strani Budućnosti pa će o naslovu regionalnog šampiona odlučiti majstorica koja je na programu u petak u Beogradu.

Podgoričane je do pobede predvodio Kobs sa 22 poena i 7 asistencija, 13 je ubacio Mitrović. Najbolji strelac u redovima gostiju bio je Lojd sa 23 poena, Dobrić je dodao 13.