Gol i promašen penal Sadika, trka za bolju poziciju pred baraž se nastavlja

U pretposlednjem kolu Segunde Almerija je savladala na domaćem terenu Logronjes – 2:1 (2:0).

Domaći su poveli već posle dva minuta igre kada je Morlanes pasom prebacio odbranu Logronjesa a Sadik proturio loptu kroz noge Santamariji. Korner u 27. minutu doneo je novi pogodak za Almeriju, strelac je bio Čumi.

Sadik je imao priliku da nokautira goste u potpunosti u poslednjem minutu prvog poluvremena ali je sa bele tačke loptu poslao pored gola. Srećom po njegovu ekipu gosti su uspeli tek da ublaže poraz nakon što je Ruiz u 67. minutu iskoristio grešku defanzivaca Almerije.

Leganjes i Đirona su zabeležili minimalne pobede nad Malagom, odnosno Alkorkonom na domaćem terenu, pa tri pobednika pomenutih duela sada imaju po 70 bodova. Matematički su obezbedili plasman u baraž, ostaje samo da se vidi ko od pomenutih klubova ide sa koje pozicije u doigravanje.

Ekipa Rajo Valjekana slavila je na gostovanju Kasteljonu rezultatom 0:2, čime je prestigla Sporting iz Hihona koji je remizirao bez golova na gostovanju u Fuenlabradi pa tako Rajo ima dva boda prednosti pred poslednje kolo koje će odlučiti i ko je četvrti učesnik baraža.