Zvezda sa penala do duple krune!

Crveno-beli osvojili su svoj 26. trofej Kupa.

Nismo se ni večeras nagledali kvalitetnog fudbala u duelu večitih rivala. Utakmica jeste bila dinamična u pojedinim momentima, na kraju smo videli i scene kojima na poprištu fudbalske utakmice nije mesto da bi pobednika odlučili jedanaesterci (4:3).

Tokom prvog poluvremena je nešto boljeg fudbala i viđeno. Žustro su obe ekipe ušle u meč, borbenosti nije falilo a za nijansu bolji ipak su bili crveno-beli. Viđeno je nekoliko interesantnih situacija pred golom Stojkovića ali u dva navrata Falčineli nije bio dovoljno koncentrisan u petercu crno-belih. Na drugoj strani u dve dobre situacije našao se Jović, ishod je bio isti.

Drugo poluvreme bilo je za nijansu otvorenije ali ponovo nije bilo ozbiljnijih prilika. Vredi pomenuti udarac glavom Milunovića nakon kornera, koji je Stojković ukrotio i još jedan pokušaj Falčinelija koji je izblokiran.

Partizan je bio nešto bolji u produžecima, crno-beli su imali i jedinu ozbiljniju priliku u dodatnih 30 minuta ali je pred svojim golom nakon kiksa Borjana i pokušaja Šćekića uspeo da interveniše Gobeljić.

Penali su doneli dramu ali i još jednu ljagu srpskom fudbalu. Nakon što je u trećoj penal seriji nadmudrio Stojkovića, Krstović je krenuo ka golmanu crno-belih, usledio je verbalni napad i reakcija Stojkovića koji je uneo loptu u lice napadaču Zvezde. Na teren su utrčale obe klupe, usledilo je koškanje Ostojića i Krstovića, podeljeni su žuti kartoni da bi zatim izvođenje jedanaesteraca bilo nastavljeno.

Junak završnice bio je Borjan koji je pročitao udarce Jojića i Štulića. Crveno-beli su zaokružili sjajnu sezonu novim peharom na koji se čekalo od 2012., na duplu krunu još od 2007.