Drama pripala Radničkom, Kragujevčani poveli nakon peteraca

Vaterpolisti Radničkog slavili su u prvom meču finalne serije šampionata Srbije savladavši Novi Beograd nakon boljeg izvođenja peteraca – 11:10. Rezultat regularnog dela igre bio je 7:7 (1:3, 2:0, 1:3, 3:1).

Gosti su mnogo bolje otvorili meč, sjajna odbrana neutralisala je napad Radničkog, s druge strane Vujasinovićevi momci su koristili svoje prilike i na prvi odmor poneli vođstvo – 1:3.

U drugoj četvrtini uloge su zamenjene, Dobožanov na golu Radničkog bio je nepremostiva prepreka za gostujuće vaterpoliste, proradio je i napad domaćeg tima koliko-toliko, dovoljno za izjednačenje – 3:3.

Treća četvrtina bila je repriza prve. Radnički je poveo preko Toholja da bi Novi Beograd uzvratio sa tri vezana pogotka za novo vođstvo – 4:6.

Usledila je izuzetno uzbudljiva četvrta četvrtina u kojoj su domaći na krilima Rašovića stigli do izjednačenja da bi u samom finišu oba tima promašila svoje prilike za pobedu.

Junak pobede na kraju je bio rezervni golman Kragujevčana, Todorovski, koji je zaustavio udarce Gardaševića i Ćuka sa pet metara i time doneo vođstvo Radničkom. Priliku za brejk i osvajanje titule tim Uroša Stevanovića imaće u subotu od 20.30. Domaćin druge utakmice biće Novi Beograd.