Nakon Poljske, savladana i Italija!

Odbojkašice Srbije savladale su selekciju domaćina u okviru trećeg kola Lige nacija rezultatom 3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:20).

Naše devojke s puno energije su otvorile utakmicu, diktirale tempo i dominantno stigle do vođstva u setovima. U drugom setu viđena je izjednačena igre a sreća je u samoj završnici bila na strani domaćina turnira.

Malo je falilo da Italija potpuno preuzme momentum, u finiš trećeg seta ušlo se sa prednošću domaćina, 24:21, da bi usledio furiozni nalet naše selekcije i pet vezanih poena za novo vođstvo. Nije bilo povratka za večerašnje rivale, Srbija je bez većih problema iskontrolisala četvrti set i upisala drugu pobedu u Ligi nacija.

Najbolja u našem timu bila je Katarina Lazović sa 17 poena, Sara Carić dodala je 12 dok je ubedljivo najbolju partiju u redovima italijanske selekcije pružila Silvija Nvakalo koja je meč završila sa 24 poena.

Naredni protivnik je selekcija Sjedinjenih Američkih Država, koja uz Japan i Tursku za sada ima maksimalan učinak, ovaj meč na programu je u ponedeljak od 19.30.