Partizan ubedljivo pobedio Mladost na startu pohoda ka tituli!

Košarkaši Partizana pobedili su zemunsku Mladost sa 70:50 i poveli sa 1:0 u četvrtfinalnoj seriji Superlige Srbije.

Crno-beli su se dugo vremena mučili protiv ekipe Dragana Jakovljevića, ali su na kraju stigli do zaslužene pobede i vođstva u seriji.

Mladost je svoju prvu prednost imala u prvoj četvrtini, kada je posle prve trojke došla do vođstva 7:6 i oni su jako dugo stajali na samo jednom pogođenom šutu za tri poena.

Partizan je dodao gas i prvu deonicu dobio sa 21:14, a ubrzo je ta prednost iznosila 32:19, da bi Mladost to istopila na samo 6 razlike i na kraju je stajalo 32:26 pred početak trećeg perioda.

Taj deo meča Mladost otvara trojkom, pa nam sledi festival promašaja. U periodu od kraja treće do sredine četvrte četvrtine je Partizan osam minuta bio bez koša i onda uspeo da pregazi goste u finišu utakmice.

U subotu od 18 sati se igra meč broj dva. Najefikasniji je bio Janković sa 17 poena, 16 je imao Trifunović, a po 12 Veličković i Dangubić. Pojačanja Dreksel i Stepanović ubacili su šest i jedan poen, dok je Miletić imao četiri i čak 12 skokova.

Na drugoj strani, Gombo i Belić po 13 poena.

Pobedama su plej-of započeli i Mega i Borac.

Mega je na otvaranju današnjeg programa rutinski savladala Vojvodinu rezultatom 77:66. Izabranici Vlade Jovanovića nametnuli su svoj ritam od samog starta i bez većih problema održali prednost do kraja. Najbolji pojedinac u redovima domaćih bio je Petrušev koji je ubacio 20 poena dok se kod Vojvodine sa 18 poena i 8 skokova istakao Gaćeša.

Sličan tok utakmice videli smo i u Železniku gde je Borac otvorio meč sa 27 poena u prvoj četvrtini i na krilima dobrog početka kontrolisao utakmicu do samog kraja – 67:77. Čačane je do brejka predvodio debitant Lopez sa 16 poena dok je kod Pantera najefikasniji bio Čović koji je ubacio 12.