Drama pripala Barseloni, Higins poslao Katalonce u finale!

U izuzetno uzbudljivoj utakmici polufinala Barselona je savladala Olimpiju iz Milana rezultatom 84:82 (27:24, 24:18, 16:29, 17:11).

Raspucani su bili i jedni i drugi u ranoj fazi utakmice, napadački raspoloženi te smo gledali izuzetno zanimljivu prvu četvrtinu. U sličnom ritmu nastavili su i u drugoj da bi kako se poluvreme primicalo kraju Barselona preuzimala kontrolu, u samom finišu stigla i do dvocifrene prednosti koju je na jednocifren zaostatak umanjio Rodrigez pred odlazak na odmor – 51:42.

Olimpija je mnogo agresivnije ušla u drugo poluvreme, veoma brzo nakon pogodaka Dilejnija i Šildsa tek drugi put na utakmici stigla do vođstva. Mirotić sa linije za slobodna bacanja vraća minimalnu prednost Barseloni ali zatim na scenu stupaju Panter koji vezuje pet poena, Rodrigez dodaje četiri i Olimpija je na +8 – 59:67. Katalonci su se trgli u nastavku što je bilo dovoljno da se zaostatak svede na -4 do kraja trećeg perioda.

Na otvaranju četvrte četvrtine Kalates poentira uz faul, zatim pogađa i Mirotić i Barsa vraća minimalnu prednost – 72:71. Igralo se poen za poen, na nešto manje od dva minuta do kraja Panter pogađa trojku i sa rezultatom 82:82 se ušlo u samu završnicu. Usledio je festival promašaja obe ekipe koji je prekinuo Higins pogotkom na 0,5 sekundi do kraja. Olimpija je imala priliku za pokušaj nakon tajm-auta ali Panterov šut za tri poena nije pogodio metu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Mirotić koji je ubacio 21 poena, pratio ga je Kalates koji je uz 17 poena dodao i 6 asistencija, dok je junak utakmice, Higins postigao 11 poena. Ubedljvo najbolji pojedinac u redovima Olimpije bio je Panter koji je postigao 23 poena, 14 je ubacio Micov.