Zvezda je šampion regiona!

Crveno-beli predvođeni Nokom savladali su u majstorici Budućnost rezultatom 67:60 (15:14, 18:14, 20:21, 14:11).

Pritisak koji sa sobom nosi odlučujući meč sputao je i jedne i druge u prvom delu utakmice. Obe ekipe teško su dolazile do poena, za nijansu bolje u takvom ritmu snašli su se crveno-beli koji su u ranoj fazi druge četvrtine vezali sedam poena za prvu iole ozbiljniju prednost koju su uspeli da održe do poluvremena – 33:28.

Treća četvrtina bila je poprilično uzbudljivija. Oba tima uspela su da pronađu ritam, na smenu su preuzimali inicijativu. Budućnost je imala priliku da se u potpunosti vrati u meč u samoj završnici trećeg perioda ali je Zvezda ipak uspela da sačuva vođstvo pred pauzu.

Četvrtu četvrtinu otvorila je serija grešaka na obe strane, do prvog koša čekalo se dva i po minuta da bi ubrzo Zvezda pogocima Simonovića i Noka stekla devet poena prednosti – 60:51. Ispostaviće se da je ova prednost nedostižna za goste iz Podgorice. Na 49 sekundi do kraja Kobs je pogodio pod faulom, Amerikanac sa crnogorskim pasošem imao je priliku da pogođenim dodatnim bacanjem dovede svoj tim na -4 i utakmicu uvede u neizvesnu završnicu. Nije je iskoristio, na suprotnoj strani terena Lojd pogađa trojku za mirnu završnicu i novu titulu!

Glavna figura meča bio je maestralni Noko koji je ubacio 17 poena uz 12 skokova, 15 je dodao Lojd, 12 Dobrić. U poraženoj ekipi ubedljivo najbolji pojedinac i ujedno jedini dvocifreni košarkaš bio je Kobs koji je ubacio 21 poen.

Crvena zvezda osvojila je svoj peti naslov regionalnog šampiona, četvrti pod vođstvom Dejana Radonjića i ovim trijumfom skoro sigurno obezbedila nastup u Evroligi naredne sezone.