Evropa dobija novog šampiona, Srbija igra za bronzu

Još jednom je Italija bila kobna po naše odbojkaške selekcije na putu ka zlatu, Azuri su u polufinalu savladali Plavu četu, 1:3 (27:29, 22:25, 25:23, 18:25).

Kovačeva ekipa imala je blagu inicijativu skoro sve vreme u prvom setu da bi zatim dozvolila Italijanima da isti uvedu u neizvesnu završnicu i posle četvrte set lopte ga i dobiju. Drugi period igre bio je rezultatska klackalica, prvo je Srbija imala blagu prednost, pa Italija i na kraju nova igra živaca u kojoj su Azuri još jednom bili bolji.

Malo je falilo da treći set bude repriza drugog, srećom ovoga puta je bilo dovoljno prisebnosti i energije da se smanji zaostatak u set količniku. Nažalost to je bilo sve, pet vezanih poena Italijana na otvaranju četvrtog seta bili su dovoljni da se utakmica rutinski privede kraju.

Stari kontinent dobiće novog šampiona, biće to Slovenija ili Italija dok Plavu četu sutra od 17.30. očekuje duel sa Poljskom u pokušaju da se osvoji bronzana medalja.