Italija u pet setova do titule koja se dugo čekala!

Slovenija ni iz trećeg pokušaja nije mogla do evropske krune, Azuri su bili bolji u finalu i osvojili svoju sedmu titulu, prvu od 2005 – 2:3 (25:22, 20:25, 25:20, 20:25,

Slovenci su u prvom setu vodili bukvalno od prve do poslednje sekunde i na kraju zasluženo poveli u set količniku. U drugom setu uloge su zamenjene, veći deo ovog dela igre obeležilo je vođstvo Italije, koje je održano do kraja seta.

Ponovo je Slovenija preuzela inicijativu u trećem setu, pružali su otpor Azuri sve dok po prvi put Slovenci nisu stekli pet poena prednosti (17:12) i manje-više rutinski priveli ovaj period igre kraju. Još jednom su uloge zamenjene, izjednačena igra sve dok po prvi put jedan od rivala nije stekao opipljiviju prednost i održao je.

Na tri vezana poena Slovenije na otvaranju taj-brejka Italija je odgovorila serijom 4:0. Pri rezultatu 7:7 Azuri ponovo prave identičnu seriju i bez većih problema meč privode kraju.