Kalinić predvodio Zvezdu do druge pobede!

U ovogodišnjoj evroligaškoj premijeri pred svojim navijačima crveno-beli su savladali Žalgiris 73:61 (13:14, 16:13, 17:15, 27:19).

Po prvi put ove sezone Crvena zvezda igra evroligašku utakmicu pred svojim navijačima. U goste crveno-belima stigao je Žalgiris, tim u kome je ceh loših rezultata platio trener pa večerašnjeg rivala regionalnog šampiona predvodi dobro poznato lice, Juri Zdovc.

Za Radonjićevu ekipu startuju očekivano Volters, Lazarević, Davidovac, Kalinić i Kuzmić, Žalgiris počinje sa Jankunasom, Uljanovasom, Strelnieksom, Mudiajem i Nebom.

Poput prethodnih utakmica Crvene zvezde i ova sluti na mali broj poena. Zahvaljujući ponajviše Voltersu crveno-beli imaju nešto bolji napadački učinak u ranoj fazi. Žalgiris je zaigrao bolje u finišu prve četvrtine, napravio i seriju 7:0 za vođstvo pred prvi odmor.

Druga deonica bila je po mnogo čemu slična prvoj, s tim da je nju dobio domaći tim – 29:27. Volters u domaćem sastavu ima devet poena, pet je ubacio Davidovac. Goste predvode Nebo sa 10 i Gifi sa dva poena manje.

Prva polovina treće četvrtine protekla je u znaku Kalinića koji je ubacio dva poena više od protivnika. Malo napadačke produkcije doneli su i saigrači pa su crveno-beli otišli na plus osam i klupa gostiju je morala da reaguje tajm-autom. Reakcija je stigla, zaostatak je prepolovljen do pauze – 46:42.

Raspucale su se obe ekipe u ranoj fazi četvrte četvrtine, na svaki poen Žalgirisa, Zvezda je odgovarala istom merom. Ponovo je na scenu stupio Mitrović, održavao blagu prednost dok u trojke Kavanoa slutile na nalet litvanske ekipe. Nadovezali su se Dobrić i Kalinić pa je Zdovc morao da zove minut odmora jer mu je ekipa zaostajala za osam poena. Pogodak za dva Kalinića koji je doneo dvocifrenu prednost prelomio je i definitivno meč te omogućio završnicu bez stresa – 73:61.

Kalinić je sa 15 poena bio najefikasniji u Radonjićevom timu, dva manje ubacio je Dobrić. Treba istaći i Mitrovića sa 12 poena i šest skokova te odličnu partiju Voltersa koji je meč završio sa 11 poena, šest skokova i sedam asistencija. Gostima nije pomogao ni dabl-dabl učinak Neba, 14 poena i 10 skokova, po 11 poena ubacili su Gifi i Lekavičijus.