Tadić pokrenuo preokret Ajaksa, Liverpul obezbedio prvo mesto

Odigrane su sve utakmice četvrtog kola Lige šampiona.

Siti je slomio Briž malo teže nego što se očekivalo, Građani su sami sebi zakomplikovali stvari i probudili se u drugom poluvremenu. Gvardiolinoj ekipi na ruku ide činjenica da je Pariz Sen Žermen ispustio pobedu u Lajpcigu u samom finišu iz drugog penala dosuđenog domaćinu pa je Siti sada na čelu grupe A.

Liverpul može do zime da se posveti borbama na domaćem frontu. Redsi su večeras za poluvreme rešili Atletiko koji je ostao sa igračem manje posle isključenja Felipea a zahvaljujući ponajviše Oblaku poraz nije ubedljiviji. Klopov tim obezbedio je prvo mesto večerašnjim trijumfom.

Među četiri ekipe sa maksimalnim učinkom posle četiri kola je i Ajaks. Borusija je sa igračem manje povela, Tadić u 72. minutu najavio preokret a Entoni u nastavku dva puta asistirao za pobedu Kopljanika. Poraz Milionera odgovara Sportingu koji je deklasirao Bešiktaš. pa sada ima isti broj bodova kao i tim iz Dortmunda.

U direktnom duelu za drugo mesto Inter je bio bolji u Tiraspolju. Trebalo je vremena Neroazurima da jednu šansu pretvore u pogodak, nakon toga nije bilo spasa Šerifu.

Mančester Siti – Briž 4:1 (Foden 15, Marez 54, Sterling 72, Gabrijel Žesus 90+2 – Stouns 17ag)

Lajpcig – Pariz Sen Žermen 2:2 (Nkunku 8, Šobošlai 90+2p – Vajnaldum 21, 39)

Liverpul – Atletiko 2:0 (Žota 13, Mane 21)

Borusija Dortmund – Ajaks 1:3 (Rojs 29p – Tadić 72, Ale 83, Klasen 90+3)

Sporting – Bešiktaš 4:0 (Gonkalveš 31p, 38, Paulinjo 41, Sarabija 56)

Šerif – Inter 1:3 (Traore 90+2 – Brozović 54, Škrinjar 66, Sančez 82)