Novi Beograd pobedom otpočeo takmičenje

Vujasinovićeva ekipa u uvodnom kolu regionalnog šampionata savladala Šabac rezultatom 14:8 (3:1, 3:3, 3:2, 5:2).

Malo smušeno su su vaterpolisti srpskog vicešampiona ušli u meč što su Šapčani iskoristili da povedu preko Šulca. Isti je razbudio rivala, odbrana je podignuta na viši nivo a napad počeo da rešeta. Četiri vezana gola Novog Beograda pre nego što je pomenuti Šulc prekinuo dva puta sa peterca post svog tima. Konsolidovali su se Šapčani i na poluvreme otišli sa samo dva gola minusa iako je izgledalo da će biti mnogo gore po njih – 6:4.

Dva gola Gogova na koji se nadovezao Rašovićev raspršili su nade Šapca, pa iako su u finišu treće deonice smanjili zaostatak utisak je da su sve teže pratili ritam Novog Beograda. To se i potvrdilo u poslednjoj četvrtini.

Vučinić je sa tri gola predvodio pobednički sastav, Šulc je sa četiri pogotka bio najbolji strelac utakmice.