Bazel nosi važnu pobedu iz Almatija

Sjajan meč u Kazahstanu.

Malo smo čekali na to da utakmica dobije ritam a onda je krenulo da puca na sve strane. Bazel je prvi zapretio, Kasami je pogodio prečku u 22. minutu, odmah je to na drugoj strani kaznio Lov golom za vođstvo Kairata. Na odmor se ipak otišlo sa nerešenim rezultatom, penal pred sam kraj poluvremena Artur je perfektno izveo.

Kairat je dugo bio bolji rival u nastakvu. Malo je falilo da se Mikanović iskupi za skrivljeni penal odmah po ulasku u drugo poluvreme, neprecizan je bio i Abiken. Inicijativu domaćih krunisao je Hovhanisjan u 56. minutu, par minuta kasnije Lindner je sprečio Arauha da ovaj nalet valorizuje još jednim pogotkom.

Time kao da je golman Bazela presekao domaće. U 69. minutu Žegrova je poslao bombu ka golu Kairata koja je pronašla put do mreže, četiri minuta kasnije Pajtami pogađa i postavlja konačnih 2:3. Do kraja smo videli još dva pokušaja gostiju i crveni karton za Vorogovskija.