Olimpijakos prejak za srpskog šampiona, Novi Beograd izborio remi

Poraz Radničkog u Pireju –  11:7 (4:3, 2:1, 1:1, 4:2). Kragujevčani su dobro otvorili meč na gostovanju favorizovanom rivalu, vodili u dva navrata, međutim, crveno-beli su brzo preuzeli kontrolu. Furiozna igra, raspoloženi centri, tek golovi su padali kao na traci a u završnici prvog poluvremena Ćuk je održao goste u igri – 6:4. Malo je pao ritam u trećoj deonici, bar što se napada tiče, po jedan gol na obe strane za istu rezultatsku distancu sa poluvremena. Dva brza gola Olimpijakosa na početku četvrte četvrtine omogućili su domaćem timu da bez većih problema privede meč kraju. Funtulis i Murikis sa po tri gola predvodili su pobednički tim, toliko je postigao i Ćuk u redovima Radničkog.

Izabranici Vladimira Vujasinovića remizirali su na gostovanju Barseloneti – 12:12 (0:1, 5:4, 3:2, 4:5). Velika borba viđena je u bazenu u Barseloni, egal utakmica sve vreme, ekipe su se smenjivale u naletima i vođstvu. Činilo se da će finiš pripasti domaćinu koji je u isti ušao sa tri gola prednosti, međutim nisu se predavali vaterpolisti srpskog predstavnika pa su došli do potpuno zasluženog boda. Sa po pet golova najefikasniji su bili Strahinja Rašović na jednoj i Granados na drugoj strani.