Početak iz snova za naše rukometaše!

U prvoj utakmci na Evropskom prvenstvu, Srbija je u Segedinu ubedljivo savladala Ukrajinu – 31:23 (17:11).

Od prvog minuta maltene je bilo jasno da su srpski rukometaši ušli u meč sa ulogom favorita, ubrzo i da će to zvanje opravdati. Šotić je uveo ekipu u dobar napadački ritam, Bomaštar na golu je bio neprelazna prepreka za Ukrajince čak i kad bi probili granitnu odbranu predvođenu Pešmalbekom. Razigrao se i Kukić, ispratili saigrači te je već do poluvremena naš tim stekao prednost koja se činila nenadoknadivom – 17:11.

Drugo poluvreme zahvaljujući stečenoj prednosti relativno mirno. Podrška mađarske publike Radivojeviću, raspoložena krila, odbrana u istom ritmu, morala je Ukrajina da se pomiri sa ubedljivim porazom dok je Srbija puna samopouzdanja posle ovog meča. Obe reprezentacije sada očekuju još teži ispiti, dueli sa Hrvatskom i Francuskom. Duel naše selekcije sa Hrvatima odigraće se u subotu od 20.30.

Bomaštar je meč završio sa devet odbrana, Kukić je sa sedam golova bio najefikasniji, Radivojević je dodao pet. Na drugoj strani Horiha je postigao šest golova, Doncov i Ilčenko po tri.