Borusija petardom otvorila kolo

Time se približila na minus tri stvarajući pritisak Bajernu pred gostovanje Kelnu.

Već posle pola sata igre Milioneri su imali dva gola prednosti. Oba puta ista situacija, u 14. i 29. minutu, korner izvodi Brandt, egzekutor je Menije. U nadoknadi vremena prvog dela igre Dahud je ukrao loptu na polovini Frajburga, povukao kontru i dodao do Halanda koji nije propustio priliku da zicer pretvori u treći gol Borusije.

Gosi su dali znake života u 61. minutu. Šutirao je Šalai, odbranio Kobel, na njegovu nesreću loptu je odbio do Demirovića kome nije bilo teško da postigne počasni pogodak, kako će se kasnije ispostaviti.

Kako je drugi gol Borusije bio repriza prvog, tako je i treći bio skoro preslikan četvrtom. Ponovo je Dahud ukrao loptu na protivničkoj polovini i spakovao zicer Halandu u 75. minutu. Sjajnu partiju Dahud je zaokružio i golom u finišu utakmice, lepu akciju celog tima završio je pogotkom za konačnih 5:1.