Počeli da padaju golovi, pobeda za Malavi nakon preokreta

Zimbabve može polako da se oprašta od turnira.

Ratnici su bili bolja ekipa tokom većeg dela prvog poluvremena, gol Malavija bio je pod konstantnim pritiskom. Pred istek prvih 15 minuta igre u dobroj poziciji našao se Kangva ali je izblokiran. Još bliži golu bio je Vadi, međutim defanzivci rivala uspeli su da sa gol linije izbiju loptu.

Ponovo je Vadi bio u prilici u 26. minutu, odlično je tukao glavom, Kahobve je loptu odbio u korner. Konačno, iz trećeg pokušaja Vadi je bio uspešan, na centaršut Basere u 38. minutu krunisao je inicijativu Zimbabvea.

Plamenovi su izjednačili pred odlazak na odmor, iz svoje prve prilike. Asistirao je Madinga, pogodio Mango za izjednačenje u pravom trenutku za svoj tim i najgorem po rivala.

Ovaj gol kao da je sasekao Zimbabve, situacija se potpuno promenila u nastavku. Pet minuta po povratku na teren Madinga je pogodio stativu. Junak pobede je Mango, loša odbrana protivnika omogućila mu je priliku da se nađe oči u oči sa Marijem, nije je propustio i pogodio je konačnih 2:1.

Malavi sada imaju tri boda i uključili su se u borbu za prolaz dalje, Zimbabve je bez bodova u prva dva kola.