Rutinska pobeda Maroka, obezbeđen plasman u narednu fazu

Komorska ostrva danas nisu mogla apsolutno ništa protiv favorizovanog protivnika.

Halihodžićeva ekipa uhvatila je zalet golom Amalaha u 16. minutu. Mogli su Marokanci već u prvom poluvremenu da reše meč, međutim, posle kornera u 37. minutu i udarca Agerda saveznik rivala bila je prečka.

Nije se situacija promenila ni u nastavku, štaviše, Lavovi su još jače opsedali gol Komorskih ostrva. El Kabi i Amalah šutirali su pored stative iz dobrih pozicija, kada bi lopta išla u okvir gola na visini zadatka je bio Ben Boina i zaustavljao udarce Bufala i En Nesirija.

Ben Boina je svoju mrežu sačuvao čak i kada je dosuđen penal za Maroko, u 83. minutu odbranio je En Nesiriju jedanaesterac. Savladan je još jednom pred kraj utakmice, posle vodećeg gola koji je njegovo delo Amalah je bio asistent Abukalu za konačnih 2:0.