Orlovi ispustili pobedu na Ameksu, slaviće i bod (VIDEO)

Autogol izbio dva boda iz džepa.

Doduše, ruku na srce, Brajton je bio taj koji je napadao veći deo utakmice. Batlend je spašavao Kristal Palas u tri navrata u prvom poluvremenu, branio je pokušaje Trošarda i Vebstera iz igre pa je u poznoj fazi prvog dela igre morao da se suoči sa penalom. Pročitao je nameru Grosa da šutira po sredini gola i odbranio njegov udarac.

Sreća i Batlendova umešnost sprečili su Modera da ne dovede domaćina u vođstvo na samom startu nastavka. Kod prvog njevogo pokušaja saveznik Orlova bila je prečka, drugi je zaustavio Batlend.

Kristal Palas je poveo iz svoje prve prilike, u 69. minutu. Šlup je sprečio loptu da izađe van terena i vratio je u srce kaznenog prostora odakle je Galager poslao u mrežu.

Kad već nisu mogli fudbaleri Brajtona da savladaju Batlenda, učinio je to njegov saigrač. Tri minuta pre isteka regularnog dela igre Maupej je zalomio Vorda, poslao loptu na peterac a Kristensen u želji da interveniše proturio loptu kroz noge svom čuvaru mreže za konačnih 1:1.