Uniks se osvetio Barseloni

Perasovićeva ekipa savladala goste iz Katalonije bez Mirotića u sastavu – 70:64 (17:14, 14:21, 23:13, 16:16).

Laprovitola je trojkom otvorio meč, Uniks uzvratio serijom 7:0 ali je prva četvrtina pokazala da nas čeka tvrda utakmica i rovovska borba. Barselona je pronašla napadački ritam zahvaljujući Higinsu i Rolandsu, njihovoj seriji poena koja je pokrenula ekipu, međutim, domaćin se koliko-toliko konsolidovao, dovoljno da ne dozvoli rivalu da se odlepi – 31:35.

Dejvis uvećava prednost na startu poluvremena ali kako je vreme odmicalo momentum je sve više bio na strani Uniksa, Kenan i Hezonja razmrdali su ekipu i dali joj zalet na koji su se nadovezali ostali. Veći deo drugog poluvremena pokušavala je Barselona da uhvati priključak, niti jednog trenutka domaćin to nije dozvolio već je određenu rezultatsku distancu držao do kraja.

Pobednički sastav predvodio je tandem prezimenjaka, Lorenco Braun postigao je 22 poena uz osam asistencija, Džon je ubacio 20 uz čak sedam ukradenih lopti. Kod gostiju 17 poena ubacio je Higins, jedan manje Dejvis.