Zvezda slomila Šabac u finišu, današnje utakmice Radničkog i Novog Beograda okončane podelom bodova

Izuzetno zanimljiv duel odigrali su crveno-beli i Šapčani – 14:12 (4:4, 2:2, 4:2, 4:4).

Prve dve četvrtine protekle su u blagoj inicijativi Zvezde. Valorizovali su crveno-beli dobru igru u odbrani realizacijom u napadu ali je Šabac u svakom trenutku imao spreman odgovor i držao se u egalu – 6:6.

Šabac je po prvi put poveo na polovini igre u trećoj deonici golom Ćetkovića. Odgovorio je Subotić sa dva pogotka a Pješivac nastavio seriju. Ponovo je Zvezda uhvatila zalet ali se Šabac nije predao, nova dva gola Ćetkovića i u finiš se ušlo sa rezultatom 12:12. Da isti bude završen u korist crveno-belih potrudili su se Radović i Trtović prelomivši žilavog protivnika.

Subotić je sa četiri gola bio najefikasniji u pobedničkom timu. Na drugoj strani po pravilu najbolji pojedinac je fenomenalni Ćetković, večeras strelac sedam puta.

Odličnom igrom u poslednjoj deonici za bod se u meču sa Jadranom izborio Radnički – 12:12 (0:1, 3:2, 7:4, 2:5).

Puno grešaka, dobre timske odbrane i raspoloženi Dobožanov obeležili su prvi period igre, pa je jedini gol u uvodnih osam minuta postigao Lukić iz peterca. Napadački ritam prvi je pronašao Jadran, tri gola vezao je tandem Petković – Gardašević. Kragujevčane je u igri držao Lukić realizovavši još jedan peterac pa zatim i jedan napad sa igračem više što je bio prvi gol iz igre Radničkog, na 14 sekundi do kraja poluvremena – 6:6.

Radlović je pogodio za prvo vođstvo srpskog šampiona koji je zatim upao u mašinu Novljana. Serija 4:0, od toga dva gola iz kontre, Radulović i Lukić potrudili su se da ne dozvole rivalu da se nepovratno odlepi. Njih dvojica su bili skoro i jedini strelci u Stevanovićevom timu večeras, jedan gol je dao Ukropina a sami su, što se tiče ofanzive, režirali kanonadu u poslednjem kvartalu zaključno sa pogotkom Radulovića sa igračem više za konačnih 12:12.

Radulović je meč završio sa šest golova, Lukić je postigao jedan manje. U ekipi Jadrana po tri su postigli Petković i Vujović.

Pobedu protiv Primorca u zadnji čas je ispustio Novi Beograd – 11:11 (3:2, 3:1, 1:4, 4:4).

Kotorani su bolje otvorili meč da bi Vujasinovićeva ekipa preokrenula do kraja prvog osmominutnog perioda. Matković je prekinuo ovu seriju samo da bi usledila nova, dva gola vezao je Mandić, Strahinja Rašović u kontri postavio konačan rezultat prvog poluvremena – 6:3.

Stali su vaterpolisti srpskog vicešampiona, upali u napadački kanal za šta su zaslužni sjajna odbrana Primorca i raspoloženi Isljamović na golu, anulirana je prednost Novog Beograda sa poluvremena. Konsolidovao se naš predstavnik u nastavku, Mandić je doneo dva gola prednosti, međutim, imao je Primorac spreman odgovor. U poslednjem napadu Novog Beograda za vođstvo je pogodio Drašović. Kotorani su se u svom poslednjem naletu izborili za igrača više pa pogotkom Matkovića i za remi.

Mandić je sa pet pogodaka bio najefikasniji u timu Novog Beograda. Najbolji pojedinac u redovima rivala i ujedno najbolji strelac na utakmici, Matković, postigao je šest golova.