Novi kiks Bajerna, Roze se osvetio Borusiji (VIDEO)

Odigrano je sedam utakmica šestog kola Bundeslige.

Posle neverovatnog početka sezone Bajern je na domaćem frontu upao u krizu oličenu u tri vezana remija, današnji sa Štutgartom koji je u identičnom nizu ali mu ovaj bod mnogo više znači. Sve je lepo počelo po Bavarce, u 36. minutu ispisana je istorija, Dejvis je poslao loptu sa leve strane a Tel postao najmlađi strelac u Bundesligi u istoriji nemačkog velikana. Gosti su stigli prvo vođstvo u 57. minutu, Mavropanos je uposlio Fuhriha a ovaj matirao Nojera.

Poravnanje nije dugo trajalo, kombinacija po desnoj strani i dodavanje Mazrauija za Musijalu, Bajern ponovo vodi. Imala je Nagelsmanova ekipa inicijativu i posed, ipak, mogla je i ranije da primi gol, pokazala je i danas da ima problema u defanzivi. Bilo je sreće nešto ranije, ne i pred sam kraj kada se Girasi izborio za penal i realizovao ga za veliki remi.

Duel na Red Bul arenidoneo nam je drugu pobedu Lajpciga i ujedno drugi poraz Borusije iz Dortmunda. Marko Roze debitovao je na idealan način, ubedljivim trijumfom nad doskorašnjim klubom.

Rano je poveo domaćin, Šobošlai je izveo korner sa desne strane, Orban je nadmudrio kompletnu odbranu Milionera. Pred odlazak na pauzu videli smo projektil Šobošlaija, Mejer nije imao šanse da zaustavi taj udarac. U poznoj fazi utakmice Verner je nesebično asistirao Haidari koji je dokrajčio Borusiju.

Četiri gola smo videli u drugom poluvremenu susreta između Herte i Bajera, duel dve posrnule ekipe od kojih se očekivalo mnogo više. Bilo je dobrih šansi i ranije ali smo na prvi pogodak čekali do rane faze drugog dela igre kada je Demirbaj perfektno izveo slobodan udarac.

Relativno brzo je odgovorila Herta preko Serdara, bombu je u 74. minutu lansirao Rihter za preokret. Radost je trajala pet minuta kada je Šik postavio, ispostaviće se, konačnih 2:2.

Oporavio se Hofenhajm od prekida svoje serije pobeda u prošlom kolu i razbio Majnc, Volfsburg je na gostovanju Ajntrahtu izborio svoj prvi trijumf. Do prve pobede došao je i Šalke na zatvaranju današnjeg programa, Augzburg je sinoć u Bremenu prekinuo svoj crni niz.

Bajern – Štutgart 2:2 (Tel 36, Musijala 60 – Fuhrih 57, Girasi 90+2p)

Lajpcig – Borusija Dortmund 3:0 (Orban 6, Šobošlai 45, Haidara 84)

Herta – Bajer Leverkuzen 2:2 (Serdar 56, Rihter 74 – Demirbaj 49, Šik 79)

Hofenhajm – Majnc 4:1 (Kramarić 53, Promel 69, Dabur 80, Kaderabek 90+2 – Kor 83)

Ajntraht – Volfsburg 0:1 (Lakroa 60)

Šalke – Bohum 3:1 (Dreksler 38, Mašović 73ag, Polter 90+6 – Coler 51)

Verder – Augzburg 0:1 (Demirović 63)