Četvorke Barselone i Atletika, evo konačno i Sevilje (VIDEO)

Polovina utakmica petog kola Primere već je završena.

Konačno je Barselona uspela da reši enigmu zvanu Kadiz i time upiše četvrtu vezanu ligašku pobedu, malo u senci i u jednom trenutku prekinute utakmice zbog zadravtvenih problema jednog od gledalaca na stadionu Nuevo Mirandilja. Hrabro se suprotastavio domaćin, uspešno parirao i odolevao do 55. minuta, tada je koncentracija popustila i Katalonci su poveli. Rafinja je poslao idealnu loptu iza leđa odbrane, Gavi oštro centrirao sa desne strane, Ledezma odbio tek koliko da je namesti na zicer De Jongu.

Vrlo brzo po ulasku u igru Levandovski je postigao gol, u 65. minutu. Ponovo slična akcija, lopta iza leđa odbrani, dodavanje sa desne strane sada Rafinje za De Jonga, u duelu njega i Ledezme lopta se izmigoljila ka Levandovskom koji ju je uklizavanjem poslao u mrežu. Po povratku sa nenadane pauze postigli su gosti još dva gola, najpre kontra u 86. minutu, Levandovski je nesebično poslužio Fatija kao na tacni. U onoj drugoj, u zaustavnom vremenu Dembele je uradio sve sam posle dodavanja Levandovskog – 0:4.

Ubedljiv je bio i Atletiko na svom stadionu protiv Selte. Jorgandžije su rano povele, posle devet minuta igre, odlična dijagonala pa akcija po desnoj strani, asistencija De Pola, egzekucija Koree. Stativa je bila saveznik domaćinu i pomogla da prednost ne nestane brzo, ona je duplirana pet minuta po ulasku u drugo poluvreme, povratna lopta Kokea, udarac De Pola odbio se dovoljno da prevari Markezina.

Karasko je u 66. minutu napravio dar-mar u odbrani gostiju, tu je već bilo skoro pa jasno ko će biti pobednik. Smanjila je Selta pet minuta kasnije preko Veige, autogol Nunjeza u 82. minutu označio je konačnih 4:1.

Do svoje prve pobede u sezoni došla je Sevilja na gostovanju Espanjolu. Posle samo 43 sekunde gosti su vodili, Karmona je poslao pas iza leđa odbrani, Lamela sjajno utrčao i proturio loptu pored Fernandeza. Karmona se nakon kornera u 26. minutu sjajno snašao i jedan odbitak poslao u gol.

Završnica poluvremena donela je ludnicu, najpre je Karmona iskoristio grešku Kabrere i uvećao prednost Sevilje. U nadoknadi prvog dela igre Espanjol je dobio penal, Žoselu je smanjio. Veliku grešku Bona kaznio je Brajtvajt u 62. minutu i uneo neizvesnost u utakmicu, s izuzetkom isključenja Lamele, poslednju – 2:3.

Svoj treći poraz Valensija je doživela na gostovanju Rajo Valjekanu. Domaćin je rano poveo, slobodan udarac sa leve strane lukavo je izveo Trejo, niska lopta na peterac, Palazon je sve lepo pratio. Mnogo sreće je Gatuzova ekipa imala vrlo brzo po primljenom golu, zapretila je prvi put tek na početku drugog poluvremena a onda je Mamardašvili morao po drugi put da vadi loptu iz mreže, nakon kornera sa desne strane Niko je postigao autogol. Sve što su uspeli Slepi miševi je da pred sam kraj preko Diakabija ublaže poraz – 2:1.

Identičnim rezultatom Đirona je kao domaćin savladala Valjadolid. Pritisak i oduzeta lopta Garsije u 21. minutu rezultirali su asistencijom Reineru za vodeći gol. Gosti su izjednačili izuzetno preciznim udarcem Mončua sa nekih dvadesetak metara. Ofanziva Đirone u drugom poluvremenu krunisana je pogodkom dva minuta pre kraja regularnog dela susreta, centaršut iz slobodnog udarca sa leve strane na drugu stativu, Bueno vraća na prvu, Romeu pogađa za veliko slavlje.