Donaruma sačuvao prvo mesto, Marsej i dalje prati ljutog rivala

Odigrane su tri utakmice sedmog kola francuske lige.

Prvo mesto i dalje drži Pariz Sen Žermen posle minimalne pobede nad Brestom na Parku prinčeva. Terenska inicijativa Svetaca krunisana je samo jednim golom, onim koji je postigao Nejmar na Mesijevo dodavanje posle pola sata igre. Propuštala je domaća ekipa šanse da ranije uvede meč u mirnu luku, bili su blizu da im se to obije o glavu. Nesmotrenost Kimpembea donela je gostima penal u 71. minutu, Donaruma je pročitao Slimanija i sačuvao svom timu tri boda.

I dalje u stopu prati Olimpik koji je u Marseju dobio Lil. Poveli su gosti preko Ismailija u 12. minutu, iskočio je ponovo Sančez i poravano rezultat u 26-om. Napadao je domaćin, Ševalije na golu odolevao ali nije mogao do kraja, preokret je kompletirao Gigot, gol vredan tri boda pao je u 61. minutu susreta – 2:1.

S njima korak drži i Lens koji je minimalnim rezultatom savladao Troa. Dobio je agilniji i ofanzivniji rival, gol vredan tri boda postigao je Danso u 39. minutu.