Napredak u seriji, TSC bolji od Kolubare (VIDEO)

Utakmicama u Kruševcu i Bačkoj Topoli započelo je 11. kolo MozzartBet Super lige.

Pod Bagdalom je formiran niz od tri pobede Napretka i produžio se crni, od četiri poraza kragujevačkog Radničkog. Bilo je dešavanja od samog početka, čini se da je na šansu ili opasan napad jedne ekipe, druga odmah odgovarala istom merom. Do cilja je došao domaćin u 33. minutu, slobodan udarac sa desne strane izveo je Krstić, najviši u skoku bio je Kerkez. Radnički je imao inicijativu u nastavku utakmice, Napredak dve dobre kontre u kojima je propustio da ranije prelomi meč, Petrić je u samom finišu sačuvao 1:0.

U odličnom nizu partija je i TSC, na remi izboren na stadionu Rajko Mitić nadovezala se pobeda nad Kolubarom. Dve ekipe koje neguju ofanzivan stil fudbala opravdale su očekivanja, velika šansa za domaćina na samom startu, Lazarevčani su potom pogađali stativu pa prečku. Do gola je prvi došao TSC, sjajna timska akcija u 23. minutu i elegantna završnica Mirčevskog. Ubrzo je gost ostao sa igračem manje, direktan crveni karton zaradio je Marjanović. Bez obzira na to, stanje na terenu se do kraja prvog poluvremena nije promenilo, videli smo par dobrih šansi na obe strane.

Sve isto i po povratku na teren, uključujući i to da je put do mreže ponovo pronašao Mirčevski iskoristivši u 64. minutu jednu nespretnu intervenciju Bakića. Može se reći da smo iste aktere videli na delu i u 71. minutu kada je makedonski napadač kompletirao het-trik. U samom finišu Kadrić je ublažio poraz poslavši sopstveni odbitak u mrežu – 3:1.