Italijanski hladan tuš i šamar koji vraća u realnost

Kraj velikih snova već u osmini finala – 86:94 (28:20, 23:25, 17:21, 18:28).

Duel otvaraju prvi pogodak Jokića i trojka Polonare. Prvi smo pronašli ritam, dve trojke Marinkovića pa koš Lučića za prvu ozbiljniju prednost i prvi tajm-aut na utakmici. Kalinić je trojkom doneo prvu dvocifrenu prednost, iako su je Azuri okrnjili, utisak je da je sve na našoj strani u ranoj fazi utakmice. Vezali su naši nekoliko grešaka u završnici prve četvrtine, Datome i Manion približili su rivale i Pešić mora da reaguje minutom odmora. Gudurić je slobodnim bacanjima postavio konačan rezultat uvodne deonice – 28:20.

Jokić je u svom elementu u drugoj četvrtini, samim tim prednost raste. Trojka Jagodića Kuridže, Micić sa penala, Jokić nastavlja ono svoje i na polovini igre u drugom periodu razlika je ponovo dvocifrena. Ponavlja se pad u igri po Jokićevom izlasku, pre svega napadački, Fontekio je vezao šest poena i ponovo mora Pešić da reaguje. Opasno su se približili Italijani u finišu poluvremena, trojka Micića došla je u pravom trenutku – 51:45.

Trojkama Kalinića i Jokića naša selekcija vraća dvocifrenu prednost, međutim, kao i u prethodnim prilikama, Italija ima odgovor i drži priključak. Prazan hod Srbije koristi Spisu sa dve trojke i eto protivnika u egalu prvi put posle samog početka. Posle tajm-auta koji je tražio Pešić nastavlja Spisu da sipa, konačno i dobija odgovor. Jagodić Kuridža svojom trojkom seče ovaj nalet, Jokić sa penala vraća prednost – 68:66.

Spisu nastavlja da rešeta, zatim se napad posle njegove ukradene lopte završio pogotkom Melija koji je ulovio sopstveni promašaj. Nova trojka Spisua, eto Azura na plus šest, Micić smanjuje. Loše, jako loše to izgleda u napadu, Polonara kažnjava sa pet vezanih poena. Apsolutno ništa ne funkcioniše u našoj igri, Meli je izblokirao Jokića, nova trojka Polonare i to je plus 12 za Azure. Trojkom pa slobodnim bacanjem Jokić je koliko-toliko razmrdao ekipu. Odbrana se donekle i zategla, napad ne funkcioniše, situacija je izuzetno teška. Italija rutinski ide ka završetku, nema naznaka da su naši u stanju da unesu neizvesnost. Tako se i završilo, kraj za našu reprezentaciju u osmini finala.

Ako je nekome do statistike, Jokić je meč završio sa 32 poena i 13 skokova, Micić sa 16 poena i osam asistencija. Italiju su do četvrtfinala predvodili Spisu sa 22 poena i šest asistencija, te Meli sa poenom manje i šest skokova.