Ludnica u Torinu obeležila dan, nove asistencije za Kostića i Sergeja (VIDEO)

Četiri utakmice šestog kola Serije A odigrane juče.

Bez sumnje, najviše će se pričati o duelu između Juventusa i Salernitane. Mazoki je pravio velike probleme odbrani Stare dame, što se pokazalo fatalnim i u 18. minutu kada je probio po levoj strani i oštrom loptom asistirao Kandrevi za vođstvo. Bleda partija domaćina kažnjena je i u nadoknadi prvog poluvremena, Salernitana je dobila penal, Pjontek je duplirao prednost.

Stvari su počele da se menjaju za Juventus u drugom poluvremenu. Posle šest minuta igre Kostićeva upornost se isplatila, izborio se za loptu, idealno centrirao, Bremer je zakucao u gol.

Penal je dobio i domaćin u trećem minutu zaustavnog vremena, Sepe je odbranio Bonućijev udarac sa bele tačke ali je on svoj odbitak pospremio u gol. Trenutak koji je izazvao polemiku je poništen gol Milika posle kornera zbog navodnog ofsajda u kome se našao Bonući a koji je glavni sudija utvrdio pregledavanjem snimka iako dodatni pokazuju da izgleda ipak nije bio u pravu. Sve se završilo sa puno nervoze i crvenim kartonima za Alegrija i Kvadrada na jednoj, te Facia na drugoj strani – 2:2.

Posle dva kola bez iste, Lacio se domogao pobede u meču protiv Verone. Oba tima po jednom su pogodila okvir gola u prvom poluvremenu, u drugom inicijativa Nebesko plavih do 68. minuta kada je i pao prvi gol, Milinković-Savić je ubacio loptu sa desne strane, na drugoj stativi je lepo sačekao Imobile. Mogao je Lacio ranije da prelomi meč ali i da bude kažnjen za promašaje, pre nego što je Luis Alberto u petom minutu nadoknade i definitivno sasekao nade Verone da može da izbegne poraz – 2:0. Sergejevu asistenciju i ostale zanimljive momente možete videti ovde.

Do svoje prve pobede došla je Bolonja, te se u nešto boljoj atmosferi čeka Tijago Mota kao novi trener. Povela je Fiorentina kada je u 54. minutu centaršut Saponare prošao pored nekoliko igrača oba tima do Martineza Kvarte koji je postavio nogu i preusmerio ga u praznu mrežu. Vođstvo je trajalo pet minuta, do momenta kada je Barou kaznio veliku grešku odbrane. Tri minuta posle izjednačujućeg pogotka, preokret, Kasijus je oteo loptu na desnoj strani i centrirao ka Arnautoviću – 2:1.

Leće i Monca su remizirali što je prvi bod za goste koji su poveli golom Sensija u 35. minutu iz slobodnog udarca nakon što se domaćin ispromašivao. Mnogo prilika je propustio Leće, Di Gregorio je odbranio svašta, sem jednog odbitka ka Gonzalesu na početku drugog poluvremena – 1:1.