Real dao nadu Majorki pa je brutalno sasekao, Betis naneo prvi poraz Viljarealu (VIDEO)

Četiri utakmice petog kola Primere odigrane juče.

Kao mašina je Real Madrid na početku sezone, tu i tamo da malo nade protivnicima kao Majorki, na kraju ih i potpuno saseče. Izdržali su gosti skoro poluvreme bez primljenog gola, čak i vodili od 35. minutu kada je posle centaršuta iz slobodnog udarca Murići na drugoj stativi pogodio mrežu. Izjednačujući pogodak konkurisaće za jedan od najlepših u sezoni, u nadoknadi prvog poluvremena Valverde je loptu povukao sa svoje polovine, došao do kaznenog prostora i lansirao projektil.

Malo smo sačekali na drugi gol Reala, do 72. minuta, tada je proradila brazilska veza, Rodrigo je prošao kroz odbranu Majorke i omogućio Vinisijusu da elegantno prebaci Rajkovića. Minut pre kraja regularnog dela igre Rodrigo je uvećao prednost, konačnih 4:1 postavio je Ridiger.

Korak sa Realom i Barselonom drži Betis koji je naneo prvi poraz Viljarealu. Neverovatno je šta je sve Emerijev tim promašio u prvom poluvremenu, u drugom je dve velike šanse imao domaćin. Onu prvu, u 61. minutu, Rodri je pretvorio u gol vredan tri boda, odlično je pratio i ubačenu loptu na drugu stativu sproveo u gol.

Ubedljiv je bio i Atletik iz Bilbaa koji je gostovanje Elčeu rešio u prvom poluvremenu. Doduše, domaćin ih je poprilično pogurao u prvih 15 minuta igre autogolom Merkua i penalom koji je realizovao Sanset. Niko Vilijams je u 22. minutu probio po levoj strani odbrane Elčea i poslao loptu u gornji ugao na suprotnoj, Berenger je uz pomoć greške odbrane uvećao prednost pred kraj poluvremena. Pons je u 59. minutu dovšio kontru i ublažio poraz – 1:4.

Svoju prvu pobedu upisao je Getafe nad Real Sosijedadom koga brine povreda kolena Umara Sadika. Remiro je u 14. minutu odbranio penal Majoralu i sačuvao goste, nije mogao ništa kod Unalovog slobodnjaka pred odlazak na pauzu. Na početku drugog poluvremena Unal je povratnom loptom asistirao Aleni za dupliranje prednosti, Sosijedad je brzo odgovorio preko Mendeza ali to je bilo sve – 2:1.