Haland rastužio bivši klub, novi šamar Juventusu

Kompletirano je drugo kolo Lige šampiona.

Večeras je odigrana i jedna utakmica grupe A odložena od juče, pobedom u Škotskoj Napoli se popeo na čelnu poziciju. Sevalo je sve na Ajbroksu i pravo je čudo kako nismo videli golove već u prvom poluvremenu, imali su šanse i Glazgov Rendžers i Napoli. Gosti su se izborili za penal u 55. minutu, Sends je srušio Simeonea i zaradio crveni karton. Mekgregor je odbranio penal Zjelinskom, Politano postigao gol iz odbitka, na intervenciju VAR sobe moralo je izvođenje da se ponovi. Zjelinski šutira na isti način, Mekgregor ponovo brani! Dobio je Napoli i drugi penal nakon što je Barišić igrao rukom, u 69. minutu Politano je preuzeo odgovornost i pogodio. Pet minuta pre kraja regularnog dela igre, domaća publika je ponovo rastužena, Raspadori je uspeo da odigra u kaznenom prostoru dupli pas sa Oliverom i pogodio metu. Tu nije bio kraj, Anguisa je oteo loptu na protivničkoj polovini, povukao i asistirao Ndombeleu za konačnih 0:3.

Posle devet godina Milan je uspeo da trijumfuje u Ligi šampiona na svom stadionu. Prvo poluvreme duela sa zagrebačkim Dinamom na San Siru nije bilo naročito zanimljivo, obeležila ga je nesmotrenost Šutala pred sam kraj i penal koji je Žiru pretvorio u vođstvo. Na samom početku drugog Leao je podigao loptu sa leve strane, Salemakers je zakucao u gol. Na kratko je Dinamo odgovorio u 56. minutu, Petković je kretnjom izbacio nekoliko igrača i kroz njih dodao do Oršića koji je smanjio. Da ne bude drame u finišu postarao se Pobega u 77. minutu – 3:1.

Debi Grejema Potera na klupi novog kluba nije bio uspešan. Pleo je Čelsi mrežu oko gola Salcburga ali se inicijativa isplatila tek na početku drugog poluvremena. Napad po desnoj strani, centaršut Maunta po zemlji, dva igrača gostiju su propustila loptu koju je prihvatio Sterling i poslao milimetarski precizan udarac. Delovalo je da Plavci drže sve pod kontrolom, međutim, gosti su u 75. minutu pokazali zube, lopta na desnu stranu, Aramu je dobio duel sa Silvom, centrirao pred gol, Okafor je reagovao u stilu prekaljenih centarfora. Ofanziva Čelsija u finišu utakmice nije dala rezultata, ostalo je 1:1.

Držao se Lajpcig na Bernabeu, pretio preko Nkunkua i Vernera u ranoj fazi meča, čuvao nulu dugo. Trebalo je Realu vremena da pronađe svoj ritam, dve velike šanse, druga je realizovana. Prvu je propustio Vinisijus ali se u 83. minutu iskupio, pronašao Valverdea na desnoj strani, sledi dribling i gol. U samom finišu videli smo lepoticu Asensija, korner sa leve strane na ivicu šesnaesterca, pomenuti ofanzivac iz prve, unutrašnjim delom stopala overava trijumf – 2:0.

Potpuno je Seltik nadigrao Šahtjor u Varšavi ali nije uspeo da dođe do tri boda. Pored mnogo šansi jedini koji je savladao Trubina je Bondarenko, autogolom posle deset minuta igre. Jednu od svojih retkih Šahtjor je iskoristio u 29. minutu, asistencija Sudakova i lepa završnica Midrika, ispostaviće se dovoljna da se ostane neporažen uprkos terenskoj dominaciji Seltika – 1:1.

Derbi večeri na Etihadu baš i nije doneo dinamiku kakvu smo očekivali, bar ne u prvom poluvremenu kada Mančester Siti jeste imao neke šanse ali ih nije realizovao. U ranoj fazi drugog poluvremena Rojs je bio u prvom planu, najpre je izlomio odbranu Građana i zapreti, zatim je bio zaslužan za vođstvo Borusije u 56. minutu. Rejna je izveo korner sa desne strane, lopta je došla do Rojsa na levoj, idealan centaršut, Belingem pogađa. Snovi Milionera da ostanu bar neporaženi srušila se u razmaku od 80. do 84. minuta. Prvo je Dijaš lansirao projektil koji je pocepao mrežu Borusije, pritisak Građana je još jači, i doneo je preokret. Centrirao je Kanselo spoljnom, Haland podigao nogu u visini glave čuvara, dohvatio loptu i rastužio navijače bivšeg kluba. Zapretilisu gosti do kraja, nisu uspeli da dođu do boda – 2:1.

Najmanje fudbalskog večeras su nam dali Kopenhagen i Sevilja. Jeste bilo nekih pokušaja, ipak, utisak je kao da su obe ekipe pre svega htele da osiguraju nulu, što se i desilo.

Uz mnogo više muke nego što to rezultat pokazuje Pariz Sen Žermen je došao do tri boda u Haifi. Inicijativa Svetaca u ranoj fazi takmice nije urodila plodom, štaviše, u 24. minutu domaćin je poveo, Haziza je centrirao sa desne strane, Šeri nadmudrio odbranu gostiju i Donarumu. Hrabro je igrao Makabi nošen frenetičnom podrškom svojih navijača, ipak, Pariz Sen Žermen je ekipa kojoj se ne sme ostaviti ni metar prostora što je pokazao 37. minut. Mbape je izbacio čuvara na levoj strani, snažno ubacio loptu na peterac, Mesi je uspeo da je primiri i pogodi za izjednačenje. Šanse na obe strane, hrabar je Makabi ali je spretniji Pariz Sen Žermen, isti tandem na delu u 69. minutu, samo u zamenjenim ulogama, idealna lopta Mesija kroz odbranu, Mbape koristi prostor. Nije se Makabi predao, krenuo je po bod ali im se to nije isplatilo, ostavili su u finišu dosta prostora, Verati je prebacio odbranu, Nejmar dokrajčio domaćina – 1:3.

Novi šamar dobio je Juventus, u sred Torina, od Benfike. Četiri minuta je bilo potrebno crno-belima da povedu, Paredes je izveo slobodan udarac sa desne strane, Milik se odrazio i poslao loptu koju Vlahodimos nije uspeo da dohvati. Nošeni tim golom fudbaleri Juventusa su krenuli po drugi gol, Benfika se u nastavku poluvremena oslobodila pritiska, počela i da preti. Pogođena stativa pa izboren penal dva minuta pre odlaska na odmor, Žoao Mario je neumoljiv i donosi izjednačenje. Milik je zapretio i po povratku sa pauze ali je posle deset minuta igre u nastavku usledio hladan tuš u Torinu, Fernandez je iščačkao loptu pred kaznenim prostorom, dodao Ramosu, ona je odbijena ka Silvi, Perin brani, Nereš odbitak šalje u gol. Potpuna ofanziva Juventusa u nastavku utakmice. velike šanse, poništen gol, željenog regularnog nije bilo – 1:2.