Uz dozu sreće i Ertelovu hladnokrvnost, Francuska preskočila Italiju na putu ka polufinalu!

Koleova ekipa slavila posle produžetka – 93:85 (27:20, 11:11, 18:31, 21:15, 16:8).

Nezaustavljiv je bio Furnije u ranoj fazi utakmice, Francuska je povela 13:4, raspucao se i Luvavu, pred kraj prve četvrtine imaju i dvocifreni plus, Fontekio i Datome drže priključak. Druga četvrtina je bila suprotnost prvoj, teško se dolazilo do poena na obe strane, takav ritam je više odgovarao Francuzima da održe stečenu prednost – 38:31.

Ponovo Francuska bolje počinje poluvreme, stiče dvocifreni plus, održava vođstvo par minuta da bi zatim treća deonica iz ugla Italije zaličila na meč sa Srbijom, sipala je Pocekova ekipa iz svih oružja i delovalo je da je potpuno preuzela primat, taman koliko i prednost. Loš početak četvrte četvrtine, niti Italijani mogu da se odlepe, niti Francuzi da ih stignu, kada je Ertel trojkom pa asistencijom Gobera približio svoj tim, Poceko reaguje minutom odmora. Spisu i Fontekio trojkama ,,smiruju” probuđenog Ertela, nova trojka Fontekija donosi plus sedam pred poslednja dva minuta. Trgli su se Francuzi i prišli na minus dva, na 16 sekundi do kraja Fontekio maši dva bacanja, Ertel je izjednačio na drugoj strani, izborio time i produžetak jer je Fontekio promašio i šut za pobedu. Što poenima, što asistencijama Ertel je napravio razliku u dodatnih pet minuta i odveo svoj tim u polufinale.

Junaci ove pobede Francuske su pre svega Ertel sa 20 poena i osam asistencija, te Gober sa poenom manje ali uz 14 skokova. Statistični, u timu Italije izdvojili su se sa po 21 poenom Spisu i Fontekio.