Vest Hem perfektan na evropskom frontu, Fiorentina ozbiljno razočarenje

Odigrano je i drugo kolo Lige konferencija.

Neprijatno iznenađenje večeri i dosadašnjeg toka takmičenja je Fiorentina. Italijanova ekipa je osvojila samo bod u dva kola a večeras i dobila šamar na gostovanju Bašakšehiru. Do prvog trijumfa došao je Harts na gostovanju u Rigi.

Bašakšehir – Fiorentina 3:0 (Gurler 57, 71, Traore 90)

RFS – Harts 0:2 (Šenklend 43p, Forest 90+3)

Na evropskom frontu Vest Hem za sada rezultatski perfektno gura. Pet golova smo videli u SIlkeborgu, Čekićari su furioznim prvim poluvremenom stekli dovoljnu zalihu da za London krenu sa tri boda u džepu. Suprotnost u Bukureštu, remi bez golova u okršaju Steaue i Anderlehta.

Silkeborg – Vest Hem 2:3 (Kusk 5, Tengstet 75 – Lancini 13p, Skamaka 25, Doson 38)

Steaua – Anderleht 0:0

Maksimalan posle dva kola je i Viljareal. Emerijeva ekipa ispustila je jedno vođstvo u Izraelu, ne i drugo. Prvi trijumf upisao je Leh, i to ubedljiv. Austrija je u Poznanju imala penal pri nerešenom rezultatu, Fišer ga nije iskoristio, taj promašaj je brutalno kažnjen u drugom poluvremenu.

Hapoel Bir Šiva – Viljareal 1:2 (Hatuel 63 – Morales 28p, Baena 67)

Leh – Austrija 4:1 (Išak 27, Skoras 64, Velde 76, 90 – Braunder 29)

Uz mnogo muke Keln je uspeo da pobedi Slovacko. Pokazao se Partizanov prvi protvnik nezgodnim i u Nemačkoj, stigao minus od dva gola, da bi u nastavku Ljubičić doneo tri boda Jarčevima i prvo mesto u grupi D.

Keln – Slovacko 4:2 (Adamjan 10, Dic 42, Ljubičić 65p, 74 – Kalabiška 49, Petržela 52)

Prvo gostovanje u grupnoj fazi Vaduc neće pamtiti po lepom, barem ne rezultatski. Iako je igračima ovog tima sama pojava na ovom nivou doživljaj, ostaje im žal što sa igračem manje nisu izdržali još malo, AZ Alkmar je tri od svoja četiri gola dao u finišu utakmice. Sjajno prvo poluvreme na gostovanju Apolonu donelo je Dnjipru prvi trijumf u sezoni.

AZ Alkmar – Vaduc 4:1 (Barasi 19, Beukema 81, Sugavara 90+2, De Vit 90+5 – Gelzer 22)

Apolon – Dnjipro 1:3 (Pitas 57 – Ribčinski 11, Dovbik 26, 45)

Dve potpuno različite utakmice u grupi F. Bez ikakvih problema Gent je nadigrao Šamrok, već posle 18 minuta imao dva gola prednosti i kontrolisao sve. Mnogo zanimljiviji bio je skandinavski derbi. Molde je poveo, Đurgarden preokrenuo, norveški tim sa igračem manje izjednačio, domaćin do pobede došao u zaustavnom vremenu.

Gent – Šamrok 3:0 (Kujpers 9, Ođiđa-Ofoe 18, 65)

Đurgarden – Molde 3:2 (Dumbuja 50, Banda 58, Asoro 90+1 – Fofana 39p, Brejvik 77)

Vatreno prvo poluvremene u Pragu, Balkani je dva puta vodio, Slavija dva puta stigla i prestigla, na kraju i trijumfovala. Velika tri boda nosi Sivaspor iz Kluža zahvaljujući golu sa bele tačke i trenutku nesmotrenosti domaćina.

Slavija Prag – Balkani 3:2 (Frašeri 26ag, Olajinka 34, Masopust 41 – Krasnići 23, Korenica 29)

Kluž – Sivaspor 0:1 (Gradel 28p)

Šest bodova iz dva kola ima i Bazel koji je minimalnim rezultatom savladao Žalgiris na gostovanju. Svoje prve osvojio je Pjunik pobedivši Slovan u Jerevanu.

Žalgiris – Bazel 0:1 (Zekiri 60)

Pjunik – Slovan 2:0 (Dašjan 35, Otubanjo 36)