Fulamov šestominutni uragan doneo prvu pobedu u gostima, minimalac Aston Vile

Vratila se Premijer liga.

I to u punom sjaju, barem što se tiče utakmice koju su odigrali Notingem i Fulam. S obzirom na to da su odbrane oba večerašnja rivala na Siti graundu problematične, ovaj meč je najavljivao dosta golova, što se i desilo, skoro sve ozbiljnije prilike su se i završile pogocima. Poveo je domaćin u 11. minutu, korner sa desne strane, Jejts je zakačio loptu, Avonji je prosledio u gol.

Nije bilo velikih prilika ali se nekako stekao utisak da je Notingem bliži drugom golu nego Fulam izjednačenje, shodno opasnim napadima i ostalim dešavanjima na terenu. Prevario je taj utisak jer smo videli uragan Kolibara koji su u razmaku od šest minuta, od 54. do 60. minuta, postigli tri gola. Prvo je korner bio koban i po domaćina, centrirao je Vilijan, Adarabijo postigao svoj prvenac u Premijer ligi. Zatim se zbio najlepši momenat na utakmici, kombinovali su Vilijan i Tete na desnoj strani, kratko dodavanje i projektil Palinje koji Henderson nije mogao da skreči. Na Konopcima su bili Šumari, Mitrović je poslao loptu u prostor, Palinja demonstrirao odličan pregled igre i sa leve strane pronašao Rida koji je takođe upisao svoj prvenac u ovom takmičenju. O’Brajan je natrčao na jednu povratnu loptu u 77. minutu i uneo malo neizvesnosti u meč, ispostaviće se ipak da je samo postavio konačnih 2:3.

Manje dešavanja bilo je na Vila parku gde je Aston Vila ipak zasluženo došla do dugo čekane druge pobede. Momenat odluke zbio se četiri minuta pre kraja prvog poluvremena, Remzi je jedan odbitak uz pomoć prečke vratio u gol, dovoljan da se večeras savlada Sautempton – 1:0.