Prvo polufinale bez drame, brutalna dominacija Francuske!

Poljska bez šanse za novo iznenađenje – 54:95 (9:15, 9:19, 18:30, 18:31).

Za razliku od prethodnih duela koji su uglavnom obećavali efikasnu košarku, ovaj je bio sušta suprotnost, barem prvo poluvreme. Izuzetno teško se dolazilo do koša ali šta reći o francuskoj odbrani koja protivniku u dve četvrtine dozvoli jednocifren broj poena sem da je poljska selekcija potpuno zaslužila minus 16 na poluvremenu – 18:34.

Prodisao je napad na obe strane u nastavku, s tim da je u slučaju Poljaka to značilo da uspevaju da dobace do dvocifrenog broja koševa po četvrtini dok su Francuzi počeli da sipaju iz svih oružja. Ovakve utakmice je i najteže opisivati s obzirom na to da se sve vreme samo jedna ekipa pitala za sve i kontrolisala dešavanja na parketu.

Što se napadačkog učinka tiče, Francusku je do finala predvodio Jabusele sa 22 poena, dvocifreni su još bili Furnije i Okobo sa po deset koševa. Poljska nije imala dvocifrene u svojim redovima, po devet poena imali su Sloter i Mihalak.