Sjajni su Nemci ali Crvena furija je opravdala nadimak, Braun vodio do finala!

Za naslov novog šampiona Evrope sa Francuskom će se boriti Španija – 91:96 (24:27, 27:19, 20:19, 20:31).

Sjajna košarka već u uvodnoj deonici, obe ekipe napadački raspoložene, igra se maltene skoro koš za koš, Brizuela sa pet vezanih poena donosi prvu iole veću prednost za bilo kog od rivala pred kraj četvrtine koju je trojkom zatvorio Lo. Dve vezane trojke Fernandeza dale su Španiji zalet i isprovocirale tajm-aut sa domaće klupe. Dugo je delovalo da Skariolova ekipa bez problema drži rezultatsku distancu da bi pozna faza prvog poluvremena pripala Nemcima. Sjajni Šruder je pokrenuo svoju ekipu, priključio mu se Obst i to je preokret do odlaska na odmor – 51:46.

Drugo poluvreme počinje poenima Tajsa i Šrudera posle čega je Nemačkoj pao mrak na oči što se tiče napadačkog učinka. Minute praznog hoda Španija je eksploatisala serijom 15:2 predvođena Braunom i Dijazom. Vagner je pokrenuo Nemačku, usledila je njihova serija za dvocifrenu prednost koju su okrnjili Garuba i Braun pred poslednju četvrtinu. Obračun Vagnera i Dijaza po povratku na teren, Dijaz je dobio podršku u vidu Brauna i potpuno su vratili svoj tim u egal. Uključio se i Garuba, pa ostali, momentum je potpuno na strani Španaca, sve što su Nemci uspeli je da malo zakomplikuju završnicu.

Sjajni Braun je meč završio sa 29 poena i šest asistencija, na listi strelaca Španije večeras ga sledi Vili Ernangomez sa 16 poena. Nemačkoj nije pomogao ni odlični Šruder sa svojih 30 poena i osam asistencija.